(22) 716-38-38 | 791 38 38 91 | ul. Techniczna, 1 05-500 Piaseczno | [email protected]

Dlaczego my?

Naszym celem, oprócz Państwa zadowolenia z naszych usług jest również przedstawienie podstawowych różnic pomiędzy pralnią chemiczną, a systemem wodnego prania Lagoon.

W pralniach chemicznych podstawowym środkiem ‘’czyszczącym’’ jest rozpuszczalnik, tzw. czterochloroetylen, który uważany jest za substancję wysoce szkodliwą dla środowiska i rakotwórczą dla człowieka. W Niemczech obecnie obowiązuje zakaz instalowania nowych pralni chemicznych w centrach miast, natomiast popularność zyskuje innowacyjna technologia Lagoon.

Wiele słów krytycznych kierowanych jest pod adresem zakładów czyszczenia chemicznego odzieży, a szczególnie szkodliwego oddziaływania stosowanych rozpuszczalników na operatorów maszyn, środowiska naturalnego i pozostawionego zapachu na odzieży.

N

Metoda Lagoon

Metoda Lagoon pozwala prać w wodzie odzież pomimo oznaczeń dopuszczających tylko czyszczenie chemiczne

N

Specjalnie zaprojektowane urzędzenia

Zaprojektowano maszyny i urządzenia, które poprzez delikatną akcję mechaniczną w połączeniu z użyciem biodegradacyjnych środków chemicznych oraz dodatkowych substancji impregnujących, czyszczą i powodują, że woda nie przedostaje się do włókien pranej odzieży.

N

Brak nieprzyjemnego zapachu

Lagoon jest to połączenie wody ze specjalnie biodegradującymi środkami w celu czyszczenia odzieży nie pozostawiając jak często bywa „nieprzyjemnego zapachu” charakterystycznego dla wielu tradycyjnych zakładów czyszczenia chemicznego odzieży.

N

Kolagen

Środki piorące zawierają kolagen, który powoduje wyparcie cząstek wody z wnętrza włókna zapobiegając jego niszczeniu.

Lagoon jako unikalny system wodnego prania tkanin delikatnych, jako jedyny system czyszczenia na świecie, posiada certyfikat Woolmark.

Wraz z Lagoon, pomagasz chronić środowisko naturalne. Lagoon nie korzysta z rozpuszczalników, a wszystkie stosowane środki ulegają biodegradacji.

Dlaczego Lagoon?

N

Szanuje włókna

N

Chroni środowisko

N

Odświeża kolory

N

Nadaje ubraniom świeży zapach

N

Zapewnia wysoki poziom czystości

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas, chętnie odpowiemy.